KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12252001
nr 1225 2001
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap med man i eka, signerad. Olja på pannå, 29x46
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 december 2018
kl 19:49:59
17/12 17:10:13
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson